هدف از ایجاد وب سایت چیست

با سلام و احترام خدمت شما دوستان گرامی در این آموزش به مباحثی پیرامون هدف از ایجاد وب سایت می‌پردازیم.

هدف از ایجاد وب سایت چیست

وب‌سایت‌های مختلف بسته به نوع مخاطبانشان، اهداف مختلفی دارند. بعضی از وب‌سایت‌ها به سمت فروش محصولات حرکت می‌کنند و بعضی دیگر به سمت ارائه اطلاعات عملی، در حالی که بعضی دیگر فقط برای سرگرمی هستند. اجازه دهید در این مقاله نگاهی به هدف از ایجاد وب سایت ها و همچنین به برخی از انواع مختلف وب‌سایت‌هایی که در حال حاضر وجود دارند بیندازیم.

ایجاد وب سایت

هدف از وب‌سایت‌های آموزنده/اطلاعات عملی

هدف از ایجاد وب‌سایت اطلاعات محور انتقال اطلاعات خاص و مفید به یک کاربر یا مخاطب خاص است. به‌طوری که خواننده مطالب جدید یاد بگیرد یا یک موضوع را بهتر درک کند.

ایجاد وب سایت

این وب‌سایت‌ها بیشتر حول مطالب عملی‌تر فعالیت می‌کنند و ممکن است شامل عباراتی مانند «چگونه»، راهنمایی و ترفندها، تعمیر و نگهداری، اطلاعات پشتیبانی، دستورالعمل‌ها و نظایر آن باشند.

هدف از ایجاد وب سایت های سرگرم‌کننده

این وب‌سایت‌ها اطلاعات سرگرم‌کننده را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارند. مجلات آنلاین، وب‌سایت‌های شایعه‌گرا، اخبار افراد مشهور، اخبار تفریحی، فیلم، هنر، وب‌سایت‌های طنزآمیز و نظایر آن می‌توانند جذاب‌تر شوند.

هدف از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک

هدف از ایجاد وب سایت‌ های تجارت الکترونیک فروش محصولات به کاربران است. بیشتر وب‌سایت‌های موفق به‌دقت برای دستیابی به درصد بالای فروش برنامه‌های خود را بهینه می‌کنند. برای دستیابی به وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک موفق، نیاز به ادغام آخرین روش‌های آنلاین و تکنیک های تشویق برای خرید بیشتر است که ثابت شده است و اینکه اگر یک بیننده خرید کند چقدر شانس آن را افزایش می‌دهد.

پیشنهاد میدم این مقاله رو هم بخونید  استارتاپ چیست؟

ایجاد وب سایت

المان‌های خیلی مهمی در موفقیت یک وب‌سایت تجارت الکترونیک وجود دارد مانند از بین بردن اصطکاک در طول پروسه فروش، ایجاد بخش تسویه‌حساب راحت، آسان و سریع، جذاب کردن وب‌سایت، تشویق کاربران برای فروش بیشتر در قسمت محصولات مرتبط، انگیزه دادن به خریداران، کاهش سبد خرید رهاشده، پرورش خریداران گذشته با تشویق به خرید دوباره، بازاریابی مجدد برای بازدیدکنندگان گذشته که هنوز خریدی انجام نداده‌اند، استفاده از گزینه‌های پرداخت صحیح، داشتن طراحی آماده برای موبایل و نظایر آن.

هدف از وب‌سایت‌های تجاری مبتنی بر خدمات

هدف از ایجاد وب سایت‌ های تجاری مبتنی بر خدمات، متقاعد کردن بازدیدکنندگان وب‌سایت برای لزوم تبدیل شدت آن‌ها به مشتریان برای استفاده از خدمات شرکت است. در صورتی که شرکت اعتمادسازی از خود را به‌خوبی انجام دهد و خدمات ارزنده‌ای را در بازار هدف ارائه دهد، به‌زودی جایگاه خود را در میان مشتریان پیدا خواهد کرد.

ایجاد وب سایت

بازدیدکنندگان ارائه‌دهندگان خدمات بالقوه را قبل از اینکه هیچ تماسی بگیرند با مرور وب‌سایت‌هایشان، مشاهده می‌کنند. طی این فرآیند، آن‌ها در تلاش هستند برای پیدا کردن بهترین شرکتی که بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند. آن‌ها در تلاش هستند که بدانند شرکت مورد نظر چقدر حرفه‌ای است، کیفیت کاری که آن‌ها دریافت می‌کنند به چه شکل است، آیا ارائه‌دهنده شهرت خوبی دارد و اینکه شرکت چه مدت در این کسب‌وکار فعالیت داشته، بازدیدکنندگان می‌توانند به‌وسیله ارائه اطلاعات و مقالاتی که ارسال می‌کنند مانند نمونه کار بصری از ویدئوها، تستیمونیال مشتریان و نظایر آن کمک شوند.

هدف از ایجاد وبلاگ‌ها

هدف از ایجاد وبلاگ فراهم کردن بروز رسانی سایت یا صفحه وب به‌صورت منظم است، به‌طور معمول این کار از سوی شخص یا گروهی کوچک انجام می‌شود که در یک سبک رسمی یا محاوره نوشته شده است. وبلاگ‌ها می‌توانند خیلی آسان با استفاده از تعدادی از سرویس‌های رایگان، مانند بلاگفا آنلاین شوند. وبلاگ‌های شخصی و حرفه‌ای بسیاری وجود دارد.

پیشنهاد میدم این مقاله رو هم بخونید  بخشهای مهم سایت

نتیجه‌گیری

ایجاد وب سایت

حال شما با در نظر گرفتن اهداف کاری یا اطلاع‌رسانی که دارید بهتر است کدام یک از انواع وب‌سایت را برای خود انتخاب کنید؟

 

اگر الان وقت مطالعه مقاله را ندارید نسخه pdf را از اینجا دانلود کنید.

درباره نویسنده

متخصص بازاریابی اینترنتی و علاقه مند به کسب و کارهای آنلاین آماده ام تا رسیدن به قله های موفقیت در کنار شما دوستان عزیز باشم.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد تخفیف 30 درصدی برای تهیه محصول بازاریابی با اینستاگرام
جزو اولین نفراتی باشید که از این پیشنهاد ویژه استفاده می کند.
کد تخفیف 30sh
ایمیل شما نزد ما کاملا محفوظ است.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
بیش از ده ویدﺋوی آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی
پیشنهادهای ویژه این محصول به مدت محدود می باشد
جزو اولین نفراتی باشید که از این دو پیشنهاد ویژه بهره مند می شوند.
همین حالا رایگان این محصول را دریافت می کنم